en

Nové BMW X3 a BMW X4

Športovejšie, modernejšie a digitálnejšie. Automobilka BMW si pre druhú časť životného cyklu pripravila osvieženie úspešných modelov zo segmentov Sports Activity Vehicle (SAV) BMW a Sports Activity Coupé (SAC) BMW pomocou nového vzhľadu, lepšej výbavy a viacerých vylepšení. Upravená predná časť a zmenená zadná časť ešte viac vyžarujú odolný vzhľad off-road a športové zameranie tretej generácie modelového radu BMW X3. Jeho náprotivok vo verzii kupé, druhá generácia modelu BMW X4, dostal novú prednú časť, pridáva vlastnú interpretáciu vypletaných obličiek mriežky chladiča a dopĺňa to s mimoriadne dynamickou zadnou časťou. Osvieženie završujú nové prvky výbavy a upravený infotainment. Vynovenie sa týka aj M verzií modelov BMW X3 a BMW X4 od divízie M GmbH.

Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4
Nové BMW X3 a BMW X4

11.6.2021

Moderná technológia pohonu a prehľadnejšia modelová ponuka.
Predstavenie mild hybridnej technológie so 48-voltovým štartér-generátorom spojenej so všetkými benzínovými motormi zaručuje, že túto špičkovú technológiu teraz využíva celé portfólio pohonných jednotiek. Patrí sem aj verzia BMW X3 xDrive30e (kombinovaná spotreba paliva, vážená: 2,6 – 2,0 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinovaná spotreba elektrickej energie, vážená: 20,5 – 18,9 kWh/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2, vážené: 59 – 45 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) a, na vrchole ponuky, mimoriadne vysoko výkonné benzínové a naftové verzie od BMW M GmbH. V Nemecku sú všetky verzie modelov BMW X3 a BMW X4 štandardne vybavené pohonom všetkých kolies BMW xDrive. Nové úpravy sa ešte viac zameriavajú na intenzívnejší športový zážitok, na silnejšie vyjadrenie schopností X ako aj na väčšiu zrozumiteľnosť. Balík M Sport a známe verzie M predstavujú alternatívu k štandardnej výbave obohatenej o vysoko kvalitné prvky X. Predobjednávky sa začnú v lete 2021, v auguste 2021 bude nasledovať začiatok výroby v závode v meste Spartanburg (USA). Nové modely BMW X3 a BMW X4 sa verejnosti prvý raz predstavia počas svetovej premiéry naplánovanej na autosalón Chengdu Motor Show v Číne (27. augusta až 5. septembra), európska premiéra sa bude konať na autosalóne IAA v Mníchove (7. až 12. septembra).

BMW X3 s klasickými prvkami X a so športovými génmi.
Nový model BMW X3 vyzerá modernejšie, čo je v súlade s výraznejším vzhľadom, s dizajnovými zmenami na prednej aj zadnej časti ako aj s klasickými prvkami X. Nová BMW mriežka chladiča a predné svetlomety prešli dizajnovými úpravami rovnako ako predný a zadný nárazník, novou grafikou sa chvália aj zadné svetlá. Súčasťou štandardnej výbavy sú vysoko kvalitné prvky X ako ochrana spodnej časti vozidla či špeciálne bočné lišty v štýle predchádzajúcej verzie X Line. Športové gény vozidla zo segmentu Sports Activity Vehicle podčiarkuje balík M Sport ako aj verzie BMW X3 M40i (kombinovaná spotreba paliva: 9,5 – 8,8 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 216 – 199 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) a BMW X3 M40d (kombinovaná spotreba paliva: 7,3 – 6,6 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 192 – 173 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP).

Nové obličky BMW mriežky chladiča a užšie svetlomety.
S prepracovanými obličkami BMW mriežky chladiča, so svetlometmi, ktoré sú približne o 10 milimetrov užšie a s novým predným nárazníkom možno povedať, že model BMW X3 vyzerá takmer ako nové vozidlo. Obličky mriežky chladiča BMW dostali, najmä v hornej časti, ostrejšie tvary, sú širšie ako predtým a okolo nich sa nachádza jednodielny rám. Vizuálnu samostatnosť mriežky chladiča zaručuje čierna priečka, v ktorej sa nachádza iCam. Predné svetlomety štandardne využívajú full LED technológiu. Okrem na požiadanie dodávaných adaptívnych LED svetlometov s funkciou Matrix, kde tradičnú úlohu samostatných hmlových svetlometov prevzali svetlomety do nepriaznivého počasia, sa v ponuke nachádzajú aj svetlomety BMW Laser Light, ktoré dosvietia do vzdialenosti až 650 metrov.

Prepracované nárazníky vpredu aj vzadu.

Vertikálne otvory na vstup vzduchu trojuholníkového tvaru, ktoré sa nachádzajú pod prednými svetlometmi, vytvárajú orámovanie predného nárazníka. Napnuté a štedro tvarované línie predného nárazníka vo farbe vozidla ako aj robustná ochrana spodnej časti prispievajú k vyžarovaniu vozidla a k vysoko kvalitnej aure modelu z kategórie SAV. Model BMW X3 xDrive30e s plug-in hybridným pohonom sa vyznačuje aj emblémom so znakom elektrifikovaného i na prednom blatníku, zatiaľ čo logá BMW tejto motorickej verzie, vrátane stredov diskov kolies, zdobí dodatočný modrý kruh. Zadná časť nového modelu BMW X3 je na základe viacerých opatrení oveľa čistejšia. Čierna lišta dodáva full LED zadným svetlometom precíznejší vzhľad, zatiaľ čo užšia grafika svetiel obsahuje priestorovo tvarované prvky a veľmi vycibreným spôsobom zapracované horizontálne smerovky. Zameranie na horizontálne línie, napríklad v konkávnej oblasti spodnej časti veka batožinového priestoru, prispieva k čistému pocitu zo zadnej časti. Novo tvarovaná a dôsledne lakovaná ochrana spodnej časti vytvára výrazný kontakt s vozovkou. Nové zapustené koncovky výfukového potrubia sú väčšie a športovejšie a vyžarujú viac športového ducha.

Balík M Sport so špeciálnymi detailmi exteriéru.

Balík M Sport dodáva modelu BMW X3 športovejšie zameranie. Špeciálny predný nárazník dostal výrazne väčšie otvory na vstup vzduchu s vloženými prvkami vysoko lesklej čiernej farby a výraznejšie tvarované bočné lišty air curtains. Lišty okolo okien, strešné lyžiny a rámik okolo mriežky chladiča ako aj jeho mriežky sa na požiadanie dodávajú s lesklým čiernym povrchom. Športovejší zadný nárazník dostal výraznejší zadný difúzor sivej farby Dark Shadow spolu s dvoma dodatočnými vysoko lesklými čiernymi lištami air curtain. Štandardná výbava obsahuje nové 19-palcové dvojfarebné disky kolies z ľahkých zliatin Y-Spoke 887M sivej farby Midnight Grey Bicolor s pneumatikami s rozmerom 245/50 R19. Na požiadanie sa dodávajú disky kolies s priemerom 20 alebo 21 palcov ako aj brzdy M Sport s modrými alebo červenými strmeňmi.

Ďalšie znaky M na vozidlách M Performance.

Ďalšie vizuálne rozdiely sa nachádzajú na modeloch BMW X3 M40i a BMW X3 M40d, ktoré priznávajú svoju príslušnosť k portfóliu divízie BMW M GmbH špeciálnymi BMW M obličkami masky chladiča. Okrem chrómového orámovania ide o typické M dvojité vysoko lesklé čierne lamely s logom M. Výnimočný vzhľad zaručujú prvky ako rovnaké nárazníky vpredu aj vzadu ako v prípade balíka M Sport, aerodynamicky upravené M vonkajšie spätné zrkadlá a príťažlivé čierne chrómované koncovky výfukového potrubia s dizajnom dvoch zubov Two Teeth. Modely BMW X3 M40i a BMW X3 M40d sa štandardne dodávajú s 20-palcovými M diskami kolies z ľahkých zliatin s dvojitými ramenami 699M sivej farby Orbit Grey so zmiešanými pneumatikami s rozmermi 245/45 R20 vpredu a 275/40 R20 vzadu. Na požiadanie sa tieto disky kolies dodávajú v čiernej farbe Jet Black, medzi ďalšími možnosťami sa nachádzajú aj 21-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin s dvojitými ramenami 718M lesklej čiernej farby Jet Black.

BMW vypletané obličky mriežky chladiča ako exkluzívny rozlišovací prvok modelu BMW X4.

Nový model BMW X4 dostal novú prednú časť zhodnú s modelom BMW X3, no pridáva exkluzívny rozlišovací prvok v podobe vypletaných obličiek mriežky chladiča, známy z ostatných športových modelov automobilky BMW. Na rozdiel od modelu BMW X3 sa do štandardnej výbavy dostali aj adaptívne LED svetlomety s funkciou Matrix, zatiaľ čo svetlomety BMW Laser Light, ktoré sa vyznačujú vysokou intenzitou a ďalekým dosvitom, sa aj do modelu BMW X4 dodávajú na požiadanie. Zadná časť nového modelu BMW X4 je na základe viacerých opatrení oveľa čistejšia. Čierna lišta dodáva full LED zadným svetlometom precíznejší vzhľad, zatiaľ čo užšia grafika svetiel obsahuje priestorovo tvarované prvky a veľmi vycibreným spôsobom zapracované horizontálne smerovky. Zameranie na horizontálne línie, napríklad v konkávnej oblasti spodnej časti veka batožinového priestoru, prispieva k čistému pocitu zo zadnej časti. Novo tvarovaná a dôsledne lakovaná ochrana spodnej časti vytvára výrazný kontakt s vozovkou. Nové koncovky výfukového potrubia sa odvolávajú na horizontálne línie vrchnej časti.

Balík M Sport pre model BMW X4 s príťažlivým zadným nárazníkom.

Balík M Sport pre model BMW X4 obsahuje prvky ako vypletané obličky mriežky chladiča, výrazne väčšie otvory na vstup vzduchu s vloženými prvkami vysoko lesklej čiernej farby a nový zadný nárazník s vloženou lištou v tvare kovadliny. Spolu s dodatočnými vysoko lesklými čiernymi lištami air curtain dotvára celkový pocit vozidla zameraného najmä na cesty. Rovnako ako v prípade modelu BMW X3 obsahuje štandardná výbava nové 19-palcové dvojfarebné disky kolies z ľahkých zliatin Y-Spoke 887M sivej farby Midnight Grey Bicolor s pneumatikami s rozmerom 245/50 R19. Na požiadanie sa dodávajú disky kolies s priemerom 20 alebo 21 palcov ako aj brzdy M Sport s modrými alebo červenými strmeňmi.

Ďalšie znaky M na modeloch BMW X4 M40i a BMW X4 M40d.

Modely BMW X4 M40i (kombinovaná spotreba paliva: 9,5 – 8,7 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 215 – 198 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) a BMW X4 M40d (kombinovaná spotreba paliva: 7,3 – 6,6 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 190 – 171 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) vychádzajú zo vzhľadu a štandardnej výbavy zhodnej s modelmi X3 a vyznačujú sa rovnakými špeciálnymi prvkami BMW M. Okrem chrómového orámovania ide o typické M dvojité vysoko lesklé čierne lamely s logom M. Výnimočný vzhľad zaručujú prvky ako rovnaké nárazníky vpredu aj vzadu ako v prípade balíka M Sport a aerodynamicky upravené M vonkajšie spätné zrkadlá. Rovnako ako v prípade modelov BMW X3 M40i a BMW X3 M40d dostali príťažlivé čierne chrómované koncovky výfukového potrubia s dizajnom dvoch zubov Two Teeth.

Jedenásť druhov lakov pre model BMW X3 a jeden exkluzívny pre BMW X4.

Spolu s vynovením modelu BMW X3, ponúka automobilka BMW v základnej palete celkovo jedenásť farieb. Metalická sivá farba Skyscraper Grey (dostupná od 12/21) je nová, rovnako tak aj sivá metalíza M Brooklyn Grey vyhradená pre balíky M Sport a dve farby z ponuky BMW Individual, ktorými sú červená Aventurine Red a modrá Tanzanite Blue. Nová červená metalická farba Piedmont Red je dostupná exkluzívne pre model BMW X4. Prvý raz sa pre oba modely sprístupnila možnosť výberu viacerých špeciálnych farieb z ponuky BMW vrátane matných verzií ako napríklad matná sivá Frozen Deep Grey. Rozsah dostupných špeciálnych farieb sa bude časom rozširovať.

Výrazne prepracovaný interiér.

Nové modely BMW X3 a BMW X4 dostali stredovú konzolu z nových verzií BMW radu 4. Samostatne stojaca dotyková stredová obrazovka ponúka uhlopriečku s veľkosťou 10,25 palca a štandardne sa dodáva do všetkých vozidiel. Na požiadanie sa dodáva aj verzia s 12,3-palcovou dotykovou obrazovkou. Výrazne rozšírená štandardná výbava teraz obsahuje športové sedadlá potiahnuté novou generáciou materiálu Sensatec s novým vzorom Ray a s perforáciou na hlavnej ploche sedadiel ako aj automatickú 3-zónovú klimatizáciu. Pre zjednodušenie a sprehľadnenie konfigurácie, ako aj pre odstránenie konfliktov, sa rozsah balíkov výbavy a doplnkov dodávaných na požiadanie zámerne znížil o 30 percent. Okrem držiaka na poháre a emblému modelu sa no novo tvarovanej stredovej konzole nachádzajú ovládacie prvky ako tlačidlo Start/Stop, ovládač BMW Controller, tlačidlá Ovládača jazdného zážitku Driving Experience Control či elektro-mechanická parkovacia brzda spolu so špeciálnym voličom automatickej prevodovky a ovládač asistenta pre zjazd z kopca. Nové pokovované prvky na výduchoch ventilácie zvyšujú eleganciu a umocňujú horizontálne línie interiéru. Ďalšie funkcie prináša na požiadanie dodávané náladové osvetlenie Ambient Light, ktorého súčasťou je aj obrysové osvetlenie, ktoré jemne žiari spoza obkladových líšt a v interiéri vytvára uvoľnenú atmosféru.

Hybridná technológia pre všetky motory.

Nové modely BMW X3 a BMW X4 potvrdzujú nárast elektrifikácie modernou hybridnou technológiou, ktorou bude vybavených všetkých sedem pohonných jednotiek dostupných v Nemecku. Okrem plug-in hybridnej verzie BMW X3 xDrive30e, ktorá sa vyrába už od decembra, dostanú všetky 4- a 6-valcové motory 48-voltovú mild hybridnú technológiu.

Po tom, ako sa tri dostupné naftové verzie v priebehu roka 2020 rozšírili o mild hybridný systém, dostali túto technológiu so 48-voltovým štartér-generátorom, ktorý zaručuje ešte lepší jazdný výkon s nižšou spotrebou a vyšším komfortom jazdy, aj tri benzínové motory. Energiu získanú z rekuperácie a uloženú v 48-voltovej batérii možno využiť na extra výkon 8 kW (11 k) ako aj na napájanie 12-voltovej palubnej siete.

V ponuke tri benzínové a tri naftové motory.

Na pohon nových modelov BMW X3 a BMW X4 poslúži paleta siedmich motorov, ktoré pokrývajú rozsah výkonov od 135 kW (184 k) až do 265 kW (360  k). V ponuke sa nachádzajú tri naftové motory: s výkonom 140 kW (190 k) vo verziách BMW X3 xDrive20d (kombinovaná spotreba paliva: 6,5 – 5,8 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 171 – 151 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) a BMW X4 xDrive20d (kombinovaná spotreba paliva: 6,5 – 5,7 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 170 – 149 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP), s výkonom 210 kW (286 k) vo verziách BMW X3 xDrive30d (kombinovaná spotreba paliva: 7,0 – 6,2 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 183 – 162 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) a BMW X4 xDrive30d (kombinovaná spotreba paliva: 7,0 – 6,1 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 182 – 161 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) a nakoniec s výkonom 250 kW (340 k) vo verziách BMW X3 M40d a BMW X4 M40d.

Benzínové motory dosahujú vo verziách BMW X3 xDrive20i (kombinovaná spotreba paliva: 8,4 – 7,6 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 192 – 172 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) a BMW X4 xDrive20i (kombinovaná spotreba paliva: 8,4 – 7,5 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 190 – 170 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) výkon 135 kW (184 k), vo verziách BMW X3 xDrive30i (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 – 7,6 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 194 – 173 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) a BMW X4 xDrive30i (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 – 7,5 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 192 – 171 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) je to 180 kW (245 k) a vo verziách BMW X3 M40i a BMW X4 M40i je to 265 kW (360 k).

Plug-in hybrid s dojazdom na elektrinu až do vzdialenosti 50 kilometrov.

Verzia BMW X3 xDrive30e využíva plug-in hybridný pohon rezervovaný iba pre karosériu Sports Activity Vehicle. Jeho systém pozostáva zo 4-valcového benzínového motora spojeného s elektrickým motorom, pričom výkon sa prenáša na všetky štyri kolesá. Ich spoločný systémový výkon 215 kW (292 k) môže s použitím špičkového výkonu elektrického motora krátkodobo stúpnuť o 30 kW (41 k). Vysokonapäťová lítiovo-ionóva batéria umožňuje dojazd do vzdialenosti až 50 kilometrov.

Štandardne dodávaná 8-stupňová prevodovka Steptronic aj systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive.

Všetky motory sa spájajú s 8-stupňovými automatickými prevodovkami Steptronic špeciálne upravenými podľa vlastností jednotlivých motorov. Verzie BMW X3 M40i, BMW X3 M40d a všetky modely BMW X4 sa na požiadanie dodávajú s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic Sport, ktorej súčasťou sú aj radiace páčky a systém Launch Control. Významným príspevkom k všestranným športovým jazdným vlastnostiam modelov BMW X3 a BMW X4 je pohon všetkých kolies BMW xDrive. Jeho precízne elektronické ovládanie zaručuje pre značku typické športové rozloženie výkonu. Vďaka zameraniu na pohon zadných kolies je dynamický prejazd cez zákruty ešte špeciálnejším a intenzívnejším zážitkom. Systém BMW xDrive okrem toho zlepšuje stabilitu jazdy aj trakciu aj v náročnejšom teréne.

Prvý raz dostupné asistenčné systémy Driving Assistant Professional.

V rámci osvieženia modelov BMW X3 a BMW X4 sa automobilka BMW rozhodla prepracovať a výrazne rozšíriť ponuku moderných asistenčných systémov vodiča, čím sa zvýšia komfort aj bezpečnosť jazdy. Prvý raz sa na požiadanie dodáva systém Driving Assistant Professional*, ktorý vodičovi ponúka pohodlnú istotu a vyššiu mieru bezpečnosti vo všetkých situáciách, keď by mohol potrebovať pomoc. Okrem systému Driving Assistant, ktorý sa dodáva na požiadanie, obsahujú jeho funkcie aj Aktívny systém udržiavania rýchlosti s vylepšenými funkciami v meste, výstrahami pred križovatkami s dodatočným brzdením v meste, asistenta pri vytváraní záchrannej uličky a vylepšené asistenčné systémy pre riadenie a navádzanie v pruhoch. Zobrazenie okolia v 3D pomocou Assisted View na prístrojovej doske poskytuje prehľad o tom, ktorý asistenčný systém z ponuky Driving Assistant Professional je práve aktívny, a ktorú funkciu poskytuje. Parking Assistant Plus teraz obsahuje aj funkciu cúvacieho asistenta, ktorý pri cúvaní pomáha prejsť po rovnakej trase. Ďalším novým prvkom modelov BMW X3 a BMW X4 je na požiadanie dodávaný BMW Drive Recorder, ktorý nahráva videá z okolia vozidla.
* dostupné najprv pre modely BMW X3 / X4 M40i, M40d

 

Štandardne dodávaný BMW Live Cockpit Plus s 10,25-palcovou obrazovkou.
Vodič a cestujúci v nových modeloch BMW X3 a BMW X4 ťažia z rozšírených možností, ktoré ponúka štandardne dodávané rozhranie BMW Live Cockpit Plus spojené s ovládacím systémom BMW Operating System 7 a tým zaručuje mimoriadne úzku interakciu medzi vozidlom a vodičom.

Štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Plus obsahuje operačný systém iDrive s 10,25-palcovou stredovou obrazovkou Control display a s 5,1-palcovou prístrojovou doskou Black Panel s farebnou obrazovkou v strede. Na požiadanie dodávaný systém BMW Live Cockpit Plus môže taktiež na požiadanie dopĺňať BMW Head-Up Display. Na požiadanie dodávaný systém BMW Live Cockpit Professional ponúka plne digitálnu prístrojovú dosku s obrazovku s vysokým rozlíšením a s 12,3-palcovou uhlopriečkou a stredovú obrazovku Control display rovnako s 12,3-palcovou uhlopriečkou.

Nová generácia navigácie s BMW Maps.

Navigačný systém BMW Maps využíva vzdialené cloud servery a ponúka mimoriadne rýchly a precízny výpočet trasy a času príchodu, aktualizácie dopravnej informácie v reálnom čase či vyhľadávanie destinácie podľa zadania akýchkoľvek slov. Okrem toho, BMW Maps v spolupráci s Connected Parking poskytujú vodičovi ešte detailnejšiu podporu pri hľadaní voľného parkovacieho miesta v blízkosti cieľovej destinácie.

Konektivita s mobilnými telefónmi a integrácia služieb tretích strán.

BMW Live Cockpit Plus a BMW Live Cockpit Professional ponúkajú upravené bezdrôtové prepojenie cez Apple CarPlay. Všetky dôležité informácie z aplikácií sa vodičovi premietnu na obrazovku Control Display a taktiež – v inteligentne spracovanej forme – aj na prístrojovú dosku ako aj na BMW Head-Up Display dodávaný na požiadanie.

V prípade Android AutoTM, rozšírila spoločnosť BMW Group svoju ponuku konektivity vo vozidlách o ďalšiu službu dôležitú pre zákazníkov, pričom za jazdy majú jednoduchý a bezpečný prístup k využívaniu funkcií mobilných telefónov ako sú hudba, médiá či komunikácia. Dôležitým prvkom interakcie medzi Android Auto a BMW je aj pohodlné bezdrôtové pripojenie a inteligentná integrácia navigačných inštrukcií z Google MapsTM na BMW Head-up Display.

Hlboká integrácia služieb Amazon Alexa umožňuje využívanie hlasovej služby od spoločnosti Amazon vo vozidle rovnako, ako to užívatelia zvyknú robiť doma. Pomocou aplikácie My BMW, ktorá je vo viac ako 40 krajinách dostupná pre operačné systémy iOS aj Android, možno Amazon Alexa inštalovať do vozidla v pár krokoch. Aplikácia My BMW je aj univerzálnym rozhraním s vozidlom.

Kedykoľvek ponúka informácie o stave vozidla a v závislosti od konkrétnej výbavy vozidla umožňuje vzdialený prístup k funkciám ako poloha vozidla, zamykanie a odomykanie vozidla či nahrávanie okolia vozidla (Remote 3D View).

Rozšírené funkcie pre osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant.

Inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant neustále zvyšuje svoje schopnosti a platí to aj pre modely BMW X3 a BMW X4, pričom vytvára ešte intenzívnejšie a užšie prepojenie medzi vodičom a vozidlom. Vďaka digitálnemu spoločníkovi možno pokyny vyslovené prirodzenou rečou využívať na nastavovanie klimatizácie, otváranie či zatváranie okien či na výmenu nastavenia jazdných režimov. Taktiež vytvára prístup k novej aplikácii News, ktorá posádke prečíta najčerstvejšie správy, novinky a učí sa jej zvyky, ako v niektorých situáciách zvýšiť komfort a radosť z jazdy. Pre plné využívanie služieb treba mať celé vozidlo nastavené do niektorého z podporovaných jazykov.

Remote Software Upgrade prináša online aktualizácie over-the-air.

Od predstavenia operačného systému BMW Operating System 7 v roku 2018 majú vodiči vozidiel značky BMW vďaka aktualizácii softvéru na diaľku s označením Remote Software Upgrade neustály prístup k najmodernejšiemu softvérovému vybaveniu. Aj nové modely BMW X3 a BMW X4 ponúkajú možnosť vylepšiť si niektoré služby a funkcie tak, že si ich majiteľ do svojho vozidla jednoducho stiahne. Navyše niektoré funkcie si môže majiteľ stiahnuť aj neskôr, po kúpe svojho vozidla. Medzi takého funkcie patria napríklad asistent prepínania diaľkových svetiel či BMW Drive Recorder.

> Mám záujem o vozidlo

> Chcem ponuku financovania

> Otvoriť ponuku skladových vozidiel

Objavte viac

Súbory cookie na doméne bmw-lioncar.sk.

Akceptujte súbory cookie.
Zistiť viac, vrátane informácií o tom, ako odmietnuť súbory cookie.